fitness gliwice

SHAUSHA Gliwice | squash, tenis, badminton, siłownia, fitness, wellness, restauracja

Niejedna siłownia w Gliwicach oferuje nowym klientom karnet zarówno na wejście do siłowni, jak i na zajęcia fitness.  Dla kogoś, kto stawia pierwsze kroki w świecie sportu i nie wie, jak zgubić brzuch lub jak zbudować sylwetkę, wybór między zajęciami a wysiłkiem siłowym może być trudny.  Jak więc ćwiczyć, aby skutecznie pozbyć się tłuszczu?

Pierwszy raz na siłowni?

Niezależnie od tego, jaką aktywność planujesz tego dnia, kilka rzeczy zawsze będzie wyglądało taka samo – musisz najpierw wyjść z domu i udać się na siłownię. Zabierz ze sobą koniecznie ubranie na przebranie, ręcznik „pod tyłek” (czyli taki, który będziesz mógł rozłożyć na macie lub ławeczce w czasie wykonania ćwiczeń), oraz wodę. Jeśli planujesz po treningu prysznic lub wejście do sauny, przyda się dodatkowy ręcznik i mydełko. Koniecznie pamiętaj o zmiennym obuwiu – nic nie jest w stanie zawstydzić człowieka bardziej niż piasek i bród z ulicy, które lądują z Twoich butów na podłodze, w czasie kiedy Ty robisz Burpees.

Gotowy, przebrany i co dalej?

Zanim stwierdzisz, że twoja strefa komfortu zamyka się w sekcji z bieżną i orbitrekami, warto porozmawiać z trenerem. Doradzi Ci, jaka aktywność będzie najbardziej optymalna do realizacji Twoich celów. Jeśli zdecydujesz zacząć od ćwiczeń siłowych na maszynach i z obciążeniem, na pewno podpowie, jak przygotować się do bezpiecznego wykonywania ćwiczeń. Jeśli nigdy wcześniej nie ćwiczyłeś w taki sposób, warto rozważyć wykupienie kilku treningów personalnych – kontuzje zdarzają się nawet zawodowcom, a na pewno nie chcesz zrobić sobie krzywdy w momencie, w którym starasz się zadbać o własne zdrowie.

Strategii wykonywania ćwiczeń jest niezliczenie wiele, więc najprościej jest poprosić doświadczonego trenera o przygotowanie odpowiedniego planu ćwiczeń. Niezależnie od tego, co będzie w nim zawarte, zawsze pamiętaj o dwóch rzeczach – bezpieczeństwie i technice.  Nie bierz ciężarów, które są dla ciebie za duże – przyjdzie na to czas, uwierz mi! Zamiast tego dostosuj obciążenie do swoich obecnych warunków i wykonuj ćwiczenia dokładnie – pamiętając o odpowiedniej postawie, napiętym brzuchu i skupieniu.

Ćwiczenia siłowe nie służą tylko zmienieniu cię w byczka. Wiele kobiet boi się, że po tygodniu ćwiczeń ze sztangami będą wyglądały jak strongman – to nie jest takie proste, a już na pewno nie da się doprowadzić do tego przez przypadek. Jednak ten typ wysiłku ma tę zaletę, że idealnie modelują sylwetkę, ujędrniają ciało i pozwalają spalić więcej tłuszczu niż cardio – czyli na przykład bieganie czy jazda na rowerze.

W grupie raźniej

Zajęcia fitness w Gliwicach są tak zróżnicowane, że każdy znajdzie coś dla siebie, a jednak wiele osób wciąż kojarzy je tylko z aerobikiem w stylu lat dziewięćdziesiątych. Czy crossfit, czy pilaste – nawet jeśli nie wiesz jeszcze, na co się zdecydować, nie bój się iść na zajęcia, sprawdzić jak wyglądają i czy taka forma ćwiczeń Ci odpowiada. Doświadczony instruktor wie, jak zachęcić grupę do dania z siebie wszystkiego i wytłumaczy, jak powinny wyglądać prawidłowo wykonane ćwiczenia i na co należy zwrócić uwagę.

Klub fitness to miejsce otwarte dla każdego, a grupy, nawet jeśli są zgrane, z radością witają każdą nową osobę. W końcu im więcej osób na sali, tym weselej. Nowe znajomości na pewno pomogą ci poradzić sobie z oswajaniem się z nowym miejscem. Energetyczna muzyka również sprawia, że nawet najcięższy trening staje się przyjemny.

Najłatwiej jest przejrzeć grafik zajęć fitness i poszukać czegoś, co będzie dla ciebie interesujące. Zorganizowane zajęcia pozwalają Ci nie zastanawiać się nad tym, jaki zestaw ćwiczeń będziesz miał dzisiaj wykonać, oczyścisz też głowę z konieczności liczenia powtórzeń i na pewno nie wpadniesz w monotonię, bo za każdym razem czeka cię coś innego.

Zwycięzca bierze wszystko

Jeśli podczas lektury zastanawiałeś się ciągle, co będzie dla ciebie najlepsze, siłownia czy zajęcia fitness, mam dla Ciebie wspaniałą wiadomość – możesz mieć obie te rzeczy. Znajdź tylko dobrą siłownię, która ci to zapewni. Pomyśl o tym, jak możesz zagospodarować swój czas na niej – jeśli trzy razy w tygodniu masz czas na ćwiczenia, możesz dołącz na dwoje zajęć, a w jeden dzień pracować nad swoją sylwetką na maszynach. Łączenie kilku typów aktywności pozwoli ci cieszyć się ruchem, rozwijać swoje ciało na wielu płaszczyznach i szybciej widzieć pożądane efekty. Na co więc czekasz? Zapraszamy do ćwiczeń!

Close
About