fitness gliwice

Tenis

Korty

SHAUSHA Sport Club oferuje najwyższej jakości 2 otwarte korty tenisowe z oświetleniem o doskonałej nawierzchni z trawy syntetycznej. Korty są dostępne przez cały rok, jeśli tylko pozwala na to pogoda.

Do dyspozycji graczy udostępniamy przestronne szatnie z natryskami a także możliwość skorzystania ze strefy wellness, w skład której wchodzą: sauna sucha oraz sauna na podczerwień, pokój relaksacyjny i taras widokowy.

Po tenisie ziemnym zapraszamy do bistro z ogródkiem letnim. Można tu odpocząć po intensywnej grze oraz nadrobić spalone kalorie jedząc przepyszne i zdrowe jedzenie w Restauracji Shausha.

Zastosowana trawa SIT-IN TENNIS 15 SUPER jest nawierzchnią do profesjonalnej gry w tenisa, posiadającą certyfikat ITF (Międzynarodowa Federacja Tenisa). Trawa wykonana jest z włókien polipropylenowych, które nadają nawierzchni odpowiednią sprężystość, a wypełnienie z piasku kwarcowego tworzy przyjazny materiał amortyzujący dla obciążeń stawów użytkowników. Parametry techniczne zastosowanej nawierzchni stawiają ją w czołówce najlepszych traw do gry w tenisa na rynku światowym.

Trener tenisa

Tadeusz Czapelski – trener tenisa z wieloletnią praktyką krajową i międzynarodową. Po sukcesach w Polsce, wyjechał do Australii, gdzie kontynuował swoją karierę zawodniczą i trenerską. Na Antypodach wygrał wiele turniejów tenisa, w szczególności na kortach trawiastych. Jako deblista grał w najwyższej australijskiej lidze tenisowej. Przez dziesięć lat był członkiem Australian Fischer Tennis Team. Tadeusz mieszkając w Australii zdobył dwukrotnie mistrzostwo Auburn Hights Tennis Club. Był sparing-partnerem wielu tenisistek przyjeżdżających na turniej tenisowy Australian Open. Wygrał 6 razy turniej „open” Mistrzostw Świata Polonii, gdzie grali najlepsi tenisiści mieszkający poza granicami kraju, tacy jak Wojciech Fibak, Tadeusz Nowicki, Jacek Niedzwiecki, Waldemar Rogowski czy Zenon Rode. W parze z Wojtkiem Fibakiem wygrał tenisowy turniej debla w Sopocie. Jest wielokrotnym mistrzem Gliwic w grze pojedynczej, deblowej i mieszanej. Tadeusz był jednym z pierwszych trenerów Petera Łuczaka – późniejszego światowej klasy zawodnika drużyny Davis Cup Australia. Obecnie trenuje mistrzów Gliwic młodzików oraz juniorów. Jest odznaczony złotą oznaką PZT, pucharem Komitetu Olimpijskiego, a jego nazwisko jest wymienione w książce o największych wydarzeniach w stuletniej historii sopockiego tenisa. Jest zawodnikiem Wilson Poland. Tadeusz zaprasza na lekcje tenisa dla początkujących i zaawansowanych, dla dzieci oraz na zajęcia grupowe. Prowadzi również lekcje w języku angielskim. Trener posiada urządzenie do mierzenia szybkości serwów.

Close
About