fitness gliwice

SAUNARIUM SOLANKOWE

Mikroklimat soli himalajskiej ujemnie jonizuje przestrzeń. Sól himalajska pozwala na łatwiejsze oddychanie, usuwa dodatnie jony i zanieczyszczenia elektromagnetyczne oraz alergeny. Krystaliczna sól kamienna jest naturalnym jonizatorem, który efektywnie poprawia jakość powietrza, produkując jony ujemne. Zjonizowane ujemnie powietrze pozwala polepszyć kondycję zdrowotną i działa wspomagająco przy leczeniu wielu dolegliwości, takich jak: astma oskrzelowa, choroby płuc i oskrzeli, niewydolność krążenia, stany pozawałowe, nadciśnienie, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, nieżyt żołądka, łuszczyca, zapalenie skóry, alergie, uczulenia, różnego typu nerwice, spadek odporności na stres i przemęczenia.

SAUNA FIŃSKA

 

Prawdziwa fińska sauna jest niezrównanym doświadczeniem i koniecznością dla wszystkich. W równym stopniu oczyszcza duszę i ciało. Wykonano ostatnio wiele badań szczególnie dotyczących skutków zdrowotnych sauny. Ciepło otwiera pory skóry i oczyszcza ciało. Po wysiłku fizycznym, na przykład joggingu lub treningu, kąpiel w saunie jest bardzo korzystna.

Pocenie się usuwa odpady, wyrównuje temperaturę i chłodzi, utrzymując skórę czystą i piękną.  Sauna jest relaksująca i oczyszczająca. Łatwiej jest oddychać w saunie, która zmiękcza skórę i usuwa bóle mięśni i stawów. Nawet wysokie ciśnienie krwi zostaje tymczasowo obniżone. Sauna jest formą pielęgnacji urody.

Sucha sauna oprócz oczyszczenia naszej skóry z toksyn i odprężenia, przynosi również wiele korzyści zdrowotnych. Osoby odchudzające się na pewno zainteresuje fakt, iż w trakcie jednego seansu spalimy ok. 300 kcal. Ponadto, usprawnia pracę serca, wspomaga regulację skoków ciśnienia, a także poprawia krążenie. Kąpiel w saunie uważana jest za znakomitą profilaktykę w walce z przeziębieniami.

SAUNA NA PODCZERWIEŃ

 

saunie infrared temperatura sięga ok. 50°C. Pobyt w niej jest na tyle nieabsorbujący, że można korzystać z niej codziennie. Nie ma przeciwwskazań, by korzystały z niej dzieci, czy osoby starsze (nawet z chorobami krążenia).
Wynika to z innej filozofii działania – w saunie tradycyjnej ogrzewasz się przez kontakt z gorącym powietrzem – w saunie infrared Twoje ciało jest ogrzewane promieniami podczerwieni, które wnikają w Ciebie tak, jak to robią promienie słoneczne. A choć temperatury są niższe – wypocisz się tak samo.
Częste korzystanie z sauny na podczerwień pozwala zlikwidować nadmierną tkankę tłuszczową, dzięki dopływowi energii, która stymuluje przemianę materii i metabolizm.

W saunach dostępnych na obiekcie obowiązuje brak strefy nagości, prosimy o zasłonięcie się ręczniczkiem tak aby zapewnić innym korzystającym komfort z pobytu.

Nasze sauny są zasilane grzałkami elektrycznymi, prosimy aby Państwo samodzielnie ich nie podlewali wodą. Do tego służy rynienka wewnątrz kamieni w którą trener dyżurny nalewa olejków zapachowych aby uprzyjemnić Państwu pobyt w naszej saunie. Zalanie grzałek powoduje awarie przez co nie można korzystać z sauny do czasu naprawy.

Close
About