fitness gliwice

Strefa cardio

Strefa cardio na siłowni

Trening cardio, nazywany również aerobowym, wytrzymałościowym czy tlenowym to wysiłek o umiarkowanej intensywności wykonywany przed dłuższy okres czasu (~40min.). Zaleca się aby taki trening trwał minimum 30 min., był wykonywany w jednostajnym tempie i regularnie, około 3 razy w tygodniu.

Dla kogo?

Jeżeli chcesz zrzucić zbędne kilogramy i poprawić kondycję to strefa cardio jest właśnie dla Ciebie. Może na niej ćwiczyć każdy, niezależnie od kondycji, wieku, płci. Intensywność wykonywanych ćwiczeń dostosujesz indywidualnie do swoich możliwości

Jakie korzyści?

  • polepszenie kondycji
  • spalenie tkanki tłuszczowej
  • zwiększenie wydolności serca
  • wysmuklenie sylwetki
strefa cardio w shausha siłownia gliwice

Bieżnie

Służy do biegania, dzięki niej spalisz dużo kalorii i wzmocnisz mięśnie nóg. Trening na bieżni może być traktowany jako rozgrzewka, trening cardio lub przygotowanie do wyścigów lub innych dyscyplin sportowych.

Schody

Autentyczny trening we wchodzeniu po schodach. Stopnie o głębokości 25 cm sprawiają, że sprzęt nadaje się dla wszystkich użytkowników. Dodatkowo oznaczenie kolorystyczne pozwala na wyraźne odróżnienie stopni i bezpieczne stawianie stóp.

Steper

Te bardzo lubiane, klasyczne urządzenie cardio oferuje klientom dowolne i łatwe ustawienie prędkości poruszania się. Ustawiona pod kątem ku górze, niezależna ściana wspinaczkowa imituje uczucie prawdziwej wspinaczki, zapewniając wygodną i efektywną formę treningu.

Orbitreki

Urządzenie łączące zalety treningu na bieżni, rowerku czy stepperze. Pozwoli Ci spalić kalorię w szybkim czasie ćwicząc jednocześnie wiele partii mięśniowych. Nie obciąża stawów, a jednocześnie pozwala naśladować ruchy wykonywane w trakcie wycieczek górskich, jazdy na rowerze czy biegu na nartach.

Rowery poziome

Rower, na którym rowerzysta przyjmuje pozycję półleżącą lub leżącą, dzięki czemu mniej obciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Pozycja ta jednocześnie pozwala bardziej niż w przypadku innych rowerków aktywować mięśnie brzucha.

Waterrowery

Urządzenie imitujące ruch wiosłowania, dzięki któremu wzmacniamy mięśnie pleców, barków i nóg oraz poprawiamy wydolność systemu sercowo-naczyniowego. Korzyści z wiosłowania to spalanie tłuszczu oraz zwiększanie zdolności organizmu do przyswajania tlenu.

Rowerek spinningowy

Urządzenie wzorujące się na rowerze szosowym. Podczas jazdy na nim intensywnie pracują nogi, brzuch, biodra i pośladki. Jazda na rowerze również nie obciąża tak bardzo stawów, jak na przykład biegi czy aerobik dlatego technika ta jest odpowiednia też dla osób mających nadwagę lub też problemy ze stawami.

Close
About