Siłownia w Shaushy

Jeżeli interesuje Cię konkretna strefa kliknij w jej nazwę w menu po lewej stronie, a od razu przeniesiemy Cię w miejsce na stronie, w którym znajduje się jej opis!

 

SHAUSHA Sport Club w Szałszy / Gliwice to nowoczesna siłownia, wyposażona w najwyższej klasy sprzęt sportowy firmy PRECOR. Każda maszyna jest dwufunkcyjna, co oznacza, że można na niej ćwiczyć dwie partie mięśniowe. Cała siłownia została wydzielona na kilka stref, które różnią się od siebie charakterem wykonywanych treningów.

Zapoznaj się z naszymi strefami:
 

Strefa cardio na siłowni

bieznie na silowniCo to?

Trening cardio, nazywany również aerobowym, wytrzymałościowym czy tlenowym to wysiłek o umiarkowanej intensywności wykonywany przed dłuższy okres czasu (~40min.). Zaleca się aby taki trening trwał minimum 30 min., był wykonywany w jednostajnym tempie i regularnie, około 3 razy w tygodniu.
 

Dla kogo?

Jeżeli chcesz zrzucić zbędne kilogramy i poprawić kondycję to strefa cardio jest właśnie dla Ciebie. Może na niej ćwiczyć każdy, niezależnie od kondycji, wieku, płci. Intensywność wykonywanych ćwiczeń dostosujesz indywidualnie do swoich możliwości

 

Jakie korzyści?

- polepszenie kondycji

- spalenie tkanki tłuszczowej

- zwiększenie wydolności serca

- wysmuklenie sylwetkiPHRCT8333011EN_3.png


 
Bieżnie - służy do biegania, dzięki niej spalisz dużo kalorii i wzmocnisz mięśnie nóg. Trening na bieżni może być traktowany jako rozgrzewka, trening cardio lub przygotowanie do wyścigów lub innych dyscyplin sportowych. 

 

transformed---h_500---media_1316738_68407_0.png

 

Schody - autentyczny trening we wchodzeniu po schodach. Stopnie o głębokości 25 cm sprawiają, że sprzęt nadaje się dla wszystkich użytkowników. Dodatkowo oznaczenie kolorystyczne pozwala na wyraźne odróżnienie stopni i bezpieczne stawianie stóp.

 

 

 transformed---h_500---59639.png

Steper - Te bardzo lubiane, klasyczne urządzenie cardio oferuje klientom dowolne i łatwe ustawienie prędkości poruszania się. Ustawiona pod kątem ku górze, niezależna ściana wspinaczkowa imituje uczucie prawdziwej wspinaczki, zapewniając wygodną i efektywną formę treningu. 

 

 

orbitrek.jpg

 

Orbitreki – urządzenie łączące zalety treningu na bieżni, rowerku czy stepperze. Pozwoli Ci spalić kalorię w szybkim czasie ćwicząc jednocześnie wiele partii mięśniowych. Nie obciąża stawów, a jednocześnie pozwala naśladować ruchy wykonywane w trakcie wycieczek górskich, jazdy na rowerze czy biegu na nartach.

 

 

PHRCB8153070EN_2.png

 

 

Rowery poziome -  rower, na którym rowerzysta przyjmuje pozycję półleżącą lub leżącą, dzięki czemu mniej obciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Pozycja ta jednocześnie pozwala bardziej niż w przypadku innych rowerków aktywować mięśnie brzucha.

 

 

1111.jpg

 

Waterrowery – urządzenie imitujące ruch wiosłowania, dzięki któremu wzmacniamy mięśnie pleców, barków i nóg oraz poprawiamy wydolność systemu sercowo-naczyniowego. Korzyści z wiosłowania to spalanie tłuszczu oraz zwiększanie zdolności organizmu do przyswajania tlenu.

 

ROWEREK.jpg

 

Rowerek spinningowy - urządzenie wzorujące się na rowerze szosowym. Podczas jazdy na nim intensywnie pracują nogi, brzuch, biodra i pośladki. Jazda na rowerze również nie obciąża tak bardzo stawów, jak na przykład biegi czy aerobik dlatego technika ta jest odpowiednia też dla osób mających nadwagę lub też problemy ze stawami. 

 

Strefa crosstreningu na siłowni

crosstrening na siłowniCo to?

To trening, który pozwoli Ci rozwinąć 10 Generalnych Sprawności Fizycznych jak: moc, szybkość, wytrzymałość, zwinność, równowaga, koordynacja, siła, wytrzymałość krążeniowo - oddechowa, gibkość i celność - ich rozwój sprawi, że będziesz mógł się cieszyć świetną kondycją i zdrowiem.

Dla kogo?

Dla wszystkich tych, którzy lubią zajęcia w grupie, mają chęć rywalizacji, chcą wzmocnić mięśnie bawiąc się przy tym w fajnym towarzystwie.

Jakie korzyści?

- polepszenie kondycji

- poprawa koordynacji i wytrzymałości

- spalenie kalorii

- wysmuklenie sylwetki
  
    

 

maszyny na siłowni

Strefa maszyn na siłowni

Co to?

Strefa maszyn to strefa przeznaczona do treningu siłowego każdej grupy mięśniowej

Dla kogo?

Dla osób, które chcą wyćwiczyć wybrane partie mięśniowe indywidualnie korzystając z wielu rozmaitych urządzeń dostępnych w tej strefie.

 

 

 

 

 

Biceps lub triceps PWDSL020412.png

Suwnica pozioma/

Wspięcia łydek

suwnica.png

 

Mięśnie klatki piersiowej/

mięśnie barkowe

PWDSL0505.png

Dwugłowy uda/

Czworogłowy uda

dwuglowy.png

 

Zginacze tułowia/

Prostowniki tułowia

zginacze.png

 

Wyciskanie w górę wyciskanie.png

Odwodziciele/

Przywodziciele

odwodziciele.png

 

Wyciąg górny/

Wyciąg poziomy

PWSRL26NR9919EN.png

 

Brama wielofunkcyjna brama.png

 

 

 

 

sprzet na silowniStrefa mocy na siłowni

Co to?

Na stefie mocy, znajdą Państwo przede wszystkim różnego rodzaju wolne ciężary. Strefa ta wyposażona jest w sztangi olimpijskie, gryfy krótkie, proste oraz łamane, hantle, ciężarki kettlebell, piłki lekarskie, regulowane ławeczki oraz profesjonalną bramę do crosstreningu a także bramę do treningu funkcjonalnego.

Dla kogo?

Dla osób, które chcą indywidualnie ćwiczyć z dobranym do swoich możliwości obciążeniem, według własnego planu lub pod okiem naszego wykwalifikowanego trenera