Masaż w SHAUSHA Sport Club Gliwice

KONTAKT
tel. 690 888 899 | email. masaz@shausha.pl

Godziny otwarcia Gabinetu masażu Gliwice: 
Poniedziałek, czwartek 16:00-21:00 - Pan Ilia Antonienko
Sb-Nd zamknięte


Shausha%20gabinet%2C%201.jpgmasaż gliwice

Jeżeli interesuje Cię konkretny masaż kliknij w jego nazwę w menu po lewej stronie, a od razu przeniesiemy Cię w miejsce na stronie, w którym znajduje się jego opis!

Illia AntonienkoIlia Antonienko- ukończył Zaporożski Państwowy Uniwersytet na wydziale zdrowie człowieka, masaż i rehabilitacja. Uprawiał zawodowo bieganie, gdzie w wieku 14 lat został mistrzem Ukrainy juniorów. Trener personalny- specjalizacja: lekkoatletyka. W zawodzie masażysty pracuje od 8 lat - to jego pasja od zawsze.
 

 

 

 

 

 

 Masaż klasyczny

Manualny zabieg mający na celu poprawę stanu psychofizycznego człowieka. W zależności od zastosowanej techniki, może on mieć różne działanie: lecznicze, wyciszające, pobudzające, przeciwbólowe, regenerujące, a nawet odchudzające. Masaż klasyczny wspomaga i zwalcza wielu chorób, w tym dolegliwości ortopedycznych, neurologicznych czy ginekologicznych. Zastosowany jako zabieg całościowy lub częściowy działa przeciwbólowo, zwiększa elastyczność i sprężystość ścięgien i mięśni oraz reguluje ich napięcie. Masaż zwiększa ukrwienie, pobudza przepływ krwi i limfy, dzięki czemu polepsza odżywianie i regenerację tkanek miękkich. 

 

Masaż relaksacyjny

Odmiana masażu klasycznego wykorzystująca przede wszystkim ruchy głaskania i głębokiego ugniatania. Ruchy masażysty są spokojne i płynne. Masaż daje efekt niesamowitego odprężenia, relaksu, działa niezwykle uspokajająco i łagodzi objawy stresu, przywraca wewnętrzną równowagę, rozluźnia mięśnie i pobudza krążenie.

 

Masaż sportowy

Jest odmianą masażu klasycznego. Wykonywany energicznie i z większą siłą jest nieodłącznym elementem treningu sportowca. Jest specyficzny dla danej dyscypliny sportowej i skoncentrowany na konkretnym obszarze ciała. W zależności od potrzeb wyróżnia się rodzaje tego masażu:

  • Sportowy przed wysiłkowy - rozgrzewa i przygotowuje mięsnie oraz stawy do wzmożonej pracy i obciążeń treningowych. Jest specyficzny dla danej dyscypliny sportowej i skoncentrowany na konkretnym obszarze ciała. Zabieg krótki wykonywany w miejscu gdzie odbywa się wysiłek – tuż przed nim, często traktowany jako uzupełnienie rozgrzewki.
  • Sportowy między wysiłkowy – stosowany jako element treningu, wykonywany w przerwach miedzy wysiłkami. Często wykonywany w napięciu izometrycznym mięśni ma na celu utrzymać ich rozgrzanie oraz wysoką aktywność zawodnika.
  • Sportowy powysiłkowy - traktowany jako element odnowy biologicznej. Masaż zaopatruje mięśnie w tlen i substancje odżywcze, usuwa toksyny, zmniejsza powysiłkowe napięcie mięśni, dzięki czemu organizm szybciej się regeneruje.
  •  

Masaż "od stóp do głów"

Relaksacyjny masaż całego ciała połączony z delikatnym masażem twarzy i głowy.

 

Masaż twarzy

Masowanie skóry twarzy odpręża i relaksuje . Dodatkowo pobudza krążenie sprawiając, że kremy i sera do twarzy wchłaniają się o wiele lepiej niż nałożone „na sucho”. Systematyczność i delikatność podczas masowania twarzy jest bardzo ważna! Dzięki odpowiednim ruchom skóra staje się elastyczna, wygładzona i ujędrniona.

Drenaż limfatyczny

Zabieg mający na celu usprawnianie krążenia limfy i płynów tkankowych w organizmie. Jest to delikatny masaż polegający na mechanicznym przepchnięciu zalegającej chłonki w kierunku węzłów chłonnych. Poprawia metabolizm, pobudza układ limfatyczny, przyspiesza proces oczyszczania organizmu.

 

Terapia punktów spustowych

Punkty spustowe, to obszary w mięśniach lub innych tkankach miękkich, powstające w wyniku nadmiernego, długotrwałego napięcia. W skutek chronicznego spięcia dochodzi do lokalnego niedokrwienia, oraz zaburzenia odżywienia tkanek. W efekcie dochodzi do jeszcze mocniejszego napięcia – powstaje mechanizm błędnego koła. Terapia punktów spustowych, polega na ich wyłączeniu. Następuje to poprzez silne techniki masażu- ucisku takiego punktu, aż do jego wyeliminowania. Terapia ta jest bolesna, natomiast efekty często są odczuwalne od razu.

 

Masaż dla kobiet w ciąży

Delikatny masaż, który relaksuje, uspokaja, zmniejsza napięcie mięśniowe, łagodzi dolegliwości bólowe kręgosłupa, przeciwdziała pojawieniu się rozstępów. Zabieg wykonywany jest w specjalnych pozycji ułożeniowych, bezpiecznych dla dziecka. Zalecany dla kobiet z niezagrożoną ciążą, wykonuje się od drugiego trymestru do przedostatniego miesiąca przed porodem.

 

Terapia indywidualna

Zabieg dostosowany do danego Pacjenta i jego dolegliwości. W zależności od potrzeb stosowane są różnorodne elementy rehabilitacji, m.in.; terapia manualna, PNF, ćwiczenia indywidualne, techniki mięśniowo-powięziowe, masaż lub taping. Terapia w zależności od osoby ma na celu: przywrócenie balansu mięśniowego, poprawę elastyczności mięsni oraz ruchomości stawów, skorygowanie postawy, działanie przeciwbólowe i przeciwobrzękowe.

Kinesiotaping

Jest metodą terapeutyczną polegającą na aplikowaniu na ciało, w ściśle określony sposób, nierozciągliwej lub elastycznej taśmy w postaci wyciętych przez terapeutę plastrów. Zastosowanie znajduje ona nie tylko w medycynie sportowej w przypadku wystąpienia kontuzji lub przeciążenia – wykorzystuje się ją także szeroko w ortopedii i rehabilitacji.

Masaż gorącymi kamieniami

Zabieg zawiera w sobie elementy: masażu i termoterapii. W szczególności polecany jest w celach relaksacyjnych, ale również prozdrowotnych wynikających z energii cieplnej oddawanej przez nagrzany bazalt. Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu jest zbawienne dla zmęczonego i zestresowanego ciała i umysłu. Masaż ma właściwości odprężające, przeciwbólowe, oczyszczające organizm oraz regeneracyjne. Po zabiegu, zaleca się przez dwie godziny, unikania innych zabiegów cieplnych, np. sauna, solarium, opalanie.

 

Masaż relaksacyjny lomi-lomi

Wywodzący się z Hawajów rytuał, który jak żaden inny łączy w sobie działanie lecznicze, relaksacyjne i terapeutyczne. Masaż Lomi Lomii wyzwala pozytywne energie, oraz przywraca poczucie wewnętrznej harmonii. Pacjent po masażu ma wrażenie lekkości, błogości, zadowolenia, i stan głębokiego relaksu. Masażysta porusza się tanecznym krokiem, w rytm hawajskiej muzyki. Masaż wykonywany jest głównie przedramionami. W trakcie masażu stosuje się też elementy rozciągania i pracy z powięzią. 

 

Masaż stemplami ziołowymi

Masaż zawiera w sobie elementy: akupresury, aromaterapii, termoterapii. Stemple, to sakiewki wykonane z bawełny i wypełnione tajskimi ziołami. Do zabiegu, są one specjalnie moczone i podgrzewane. Masaż przy użyciu ciepłych stempli daje efekt relaksujący, a wspaniały zapach uwalniany przez zioła pobudza zmysły. Masowanie stemplami daje również delikatny efekt  peelingujący, który wpływa odżywczo i regenerująco na skórę.

 

Masaż bańką chińską

Zabieg o działaniu ujędrniającym i antycellulitowym, wykonywany przy użyciu gumowej bańki, działającej na zasadzie podciśnienia. Efektem masażu podciśnieniowego jest silne przekrwienie i pobudzenie lokalnej przemiany materii. Dochodzi do wzmożonego krążenia płynów ustrojowych, dzięki czemu dochodzi do szybszego pozbywania się toksyn, nagromadzonych w tkance podskórnej. Najlepiej przeprowadzić go w seriach 10 zabiegów, w odstępach 2-3 dniowych.

 

Masaż stóp z refleksoterapią

Masaż leczniczy stóp połączony z terapią uciskowa punktów reflektorycznych na stopach. W trakcie zabiegu uciskane są określone punkty (strefy odruchowe) na stopach, które to odpowiadają określonym narządom i układom ludzkiego ciała.