Akademia Tenisa

Zapisz się do Akademii Tenisa!                                  

-LEKCJE INDYWIDUALNE
-LEKCJE GRUPOWE
-TENIS W JĘZYKU ANGIELSKIM
-TRENERZY
-LIGA TENISA
-TURNIEJE TENISOWE

Została powołana przez doświadczonego trenera Tadeusza Czapelskiego we współpracy z innymi trenerami.

W naszej Akademii oferujemy profesjonalny program szkolenia opracowany w najlepszych szkołach na świecie. Zajęcia odbywają się na dwóch otwartych kortach tenisowych z oświetleniem o doskonałej nawierzchni z trawy syntetycznej. Głównym założeniem jest nauka gry w tenisa ziemnego oraz doskonalenie jego techniki. Shausha Sport Club jest jedynym klubem na terenie Gliwic z zastosowaną trawą SIT-IN TENNIS 15 SUPER. Jest to nawierzchnia do profesjonalnej gry w tenisa, posiadającą certyfikat ITF (Międzynarodowa Federacja Tenisa). Dzięki swojemu usytuowaniu w spokojnej i zielonej dzielnicy jaką jest Szałsza gwarantujemy, że treningi tenisa będą nieodłącznym elementem aktywnego spędzania wolnego czasu.  
tenis%2010.jpgDSC_0580y.jpg

Zajęcia prowadzone są we wszystkich grupach wiekowych, przez instruktorów i trenerów czynnie uprawiających tenis ziemny. Oferta skierowana jest zarówno dla grup jak i osób indywidualnych. Istnieje możliwość prowadzenia treningów w języku angielskim.

Nasi trenerzy doskonale czują się w pracy z dziećmi. Najmłodsi są dla nas wyjątkowo ważni, dlatego traktujemy każde dziecko indywidualnie i staramy się aby treningi były interesujące oraz różnorodne, a jednocześnie nauczyły solidnych podstaw technicznej gry w tenisa.

9.JPG 1.JPG                     

Dorośli potrzebujący doskonalenia swoich umiejętności gry w tenisa oraz systematyczności w treningach zapraszamy od nowego sezonu do Naszej Akademii. Organizujemy Turnieje Tenisowe w wielu kategoriach , a także przez cały sezon istnieje możliwość zmagania się z innymi zawodnikami w Shausha Liga Tenisa. To świetna forma na spędzenie czasu wolnego i prezentowania swoich umiejętności.

                                                                                                           

Nasi trenerzy:

Tadeusz Czapelski  - trener tenisa z wieloletnią praktyką krajową i międzynarodową.

Po sukcesach w Polsce, wyjechał do Australii, gdzie kontynuował swoją karierę zawodniczą i trenerską. Na Antypodach wygrał wiele turniejów tenisa, w szczególności na kortach trawiastych. Jako deblista grał w najwyższej australijskiej lidze tenisowej. Przez dziesięć lat był członkiem Australian Fischer Tennis Team.

Tadeusz mieszkając w Australii zdobył dwukrotnie mistrzostwo Auburn Hights Tennis Club. Był sparing-partnerem wielu tenisistek przyjeżdżających na turniej tenisowy Australian Open. Wygrał 6 razy turniej „open” Mistrzostw Świata Polonii, gdzie grali najlepsi tenisiści mieszkający poza granicami kraju, tacy jak Wojciech Fibak, Tadeusz Nowicki, Jacek Niedzwiecki, Waldemar Rogowski czy Zenon Rode. W parze z Wojtkiem Fibakiem wygrał tenisowy turniej debla w  Sopocie. Jest wielokrotnym mistrzem Gliwic w grze pojedynczej, deblowej i mieszanej.

Tadeusz był jednym z pierwszych trenerów Petera Łuczaka - późniejszego światowej klasy zawodnika drużyny Davis Cup Australia. Obecnie trenuje mistrzów Gliwic młodzików oraz juniorów. Jest odznaczony złotą oznaką PZT, pucharem Komitetu Olimpijskiego, a jego nazwisko jest wymienione w książce o największych wydarzeniach w stuletniej historii sopockiego tenisa. Jest zawodnikiem Wilson Poland.

Tadeusz zaprasza na lekcje tenisa dla początkujących i zaawansowanych, dla dzieci oraz zajęcia grupowe. Prowadzi również lekcje w języku angielskim. Trener posiada urządzenie do mierzenia szybkości.